top of page

Виховна робота в школі

sps.png

Основними завданням,  яке ставила перед собою гімназія - початкова школа № 17  щодо виховання учнів – є виховання свідомого  громадянина, патріота, набуття молоддю соціального досвіду, високої культури міжнаціональних відносин, формування в школярів потреби та уміння жити в громадянському суспільстві, духовності та фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної, екологічної культури.

У своїй діяльності виховна освітній заклад керується такою моделлю виховної системи: 

Screenshot_18.png

"Істинна сутність виховної роботи полягає зовсім не в розмовах з дитиною, не в безпосередньому впливі на дитину, а  в організації життя дитини"


А.С. Макаренко

Для реалізації  виховних завдань у школі був розроблений план виховної роботи, ключовими нормативними документами, на які спираються педагоги є: Конституція України, Декларація прав людини, Конвенція ООН про права дитини,  закон України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, інші законодавчі акти України, постанови Верховної Ради України, акти  Президента України, прийняті відповідно до Конституції та законів України, Кабінету Міністрів України, накази Міністерством освіти і  науки України, інших центральних органів виконавчої влади, Загальнодержавні та міські програми, рішення місцевих органів виконавчої влади та органів. План виховної роботи містить такі розділи: «Основні виховні заходи. Організаційна робота», «Робота по класах», «Робота з педколективом», «Робота учнівського самоврядування», «Робота з батьками», «Правовиховна робота», «Контроль за виховною роботою», «Заходи по ОБЖД учнів».

Screenshot_1.png

Важливе місце у виховній роботі школи відіграє учнівське самоврядування, активісти якого були учасниками всіх шкільних та позашкільних заходів.

Учнівське самоврядування - це універсальна форма активності учнів  освітнього закладу, яка проявляється у різноплановій, різноманітній і змістовній роботі. Ми залучаємо самоврядування Ради учнів школи (РУШ)   до управління справами колективу, що дає змогу зрозуміти дітям їхні  права та обов’язки.    

Дитяче самоврядування діє відповідно до вимог та напрямків виховної роботи в школі. Сприяє визначенню учнями свого місця  в суспільному житті, надає можливість для реалізації здібностей та  нахилів школярів.

334710_1-removebg-preview.png

Окремим розділом  у плані виховної роботи є робота з батьками. У навчальному закладі розроблено План роботи з батьками, який включав такі розділи – ознайомлення батьків зі змістом і методикою навчально-виховного процесу, психолого-педагогічна просвіта батьків, залучення до сумісної діяльності батьків і дітей, корекція негативних проявів виховання в сім’ях окремих учнів, взаємодія школи з громадськими організаціями батьків. 

Виходячи з вищезазначеного, всю структуру виховної роботи Гімназії - початкової школи № 17  можна представити у такій схемі, де видно, що виховна система охоплює всіх учасників освітнього процесу, інтегруючи навчальні заняття, позаурочне життя дітей та різноманітну діяльність відповідно до мети виховання.

Screenshot_19.png

Виховання, як цілеспрямований процес формування особистості, здійснюється за допомогою використання різноманітних прийомів, форм та методів виховної роботи. Їх вибір та ефективне застосування залежить від вікових та індивідуальних особливостей школярів, рівня розвитку дитячого колективу, поєднання методів формування свідомості та поведінки, ефективності самих методів. У виховному процесі  класні керівники використовують такі групи методів як:

  • методи формування свідомості (роз’яснення, бесіда, лекція, диспут, приклад);

  • методи формування суспільної поведінки (громадська думка, доручення, створення ситуацій, що виховують);

  • методи стимулювання діяльності та поведінки (змагання, заохочення, покарання);

  • методи контролю та аналізу ефективності виховання.

Аналізуючи виховну систему школи, окремо слід відзначити роботу керівників гуртків.

 

Аналізуючи стан виховної роботи школи варто сказати, що пріоритетними на  сучасному етапі є формування випускника Нової української школи, зокрема Гімназії - початкової школи № 17, а це  особистість, патріот та інноватор, а саме:

  • цілісна особистість, усебічно розвинена, здатна до критичного мислення;

  • патріот з активною позицією, який діє згідно з морально-етичними принципами і здатний приймати відповідальні рішення;

  • інноватор, здатний змінювати навколишній світ, розвивати економіку, конкурувати на ринку праці, вчитися впродовж життя.

Освічені українці, всебічно розвинені, відповідальні громадяни і патріоти, здатні до інновацій – загальна формула, до якої прагне школа. Стоячи на порозі великим змін, ми приймаємо їх. Сучасний світ складний. Дитині недостатньо дати лише знання, ще необхідно навчитися користуватися ними: знання та вміння, взаємопов’язані з ціннісними установками учня, формують його життєві компетентності, необхідні для успішної самореалізації у житті, навчанні та праці.

Ключові компетентності – це якості, потрібні для особистої реалізації, розвитку, активної громадянської позиції задля забезпечення життєвого успіху молоді.

bottom of page